Marek Čevelíček, UX design • Product design • E-commerce

Marek Čevelíček

UX design • Product design • E-commerce

Firemní školení UX/UI - Product design skills

Když získáte schopnosti User Experience Designu, vaše digitální produkty budou mít řád. A řád vám přinese lepší výsledky a spokojenější práci.

Přihlaste se hned teď

→ Spojím se v vámi, sestavíme osnovu školení a pošlu vám nabídku

Školení v produktovém designu sestavené pro firmy → na míru

Praxe — učení zkoušením

Kurz je zaměřený na praktické zkoušení všech metod a dovedností

Feedback — osobní konzultace

Konzultační dny jsou vyhrazené na osobní zpětnou vazbu a individuální rozvoj

Nástroje — šablony a postupy

Získáte šablony pro dotazníky, formuláře, checklisty pro uživatelský výzkum i design

Co školím

 1. Základy UX designu, Design Thinking Designový proces Double Diamond, framework CYNEFIN, metody UX designu - rozhovory s uživateli, tvorba dotazníků, mousetracking, heatmapy, Design Sprint, user journey, user flow, mapování cílových skupin, UX heuristiky, UX mýty, UX maturity model Vhodný pro: Začátečníci a budoucí UX designeři Co se naučím: Získáte široký přehled oboru UX designu. Budete znát základní postupy a metody výzkumu i designu
 2. Best practice UX – nejčastější chyby a jejich řešení Oblíbené Navigace na webu, informační architektura, čitelnost a srozumitelnost, checkout proces, menu a kategorie, filtry a řazení, vyhledávání, faktory přesvědčivosti, psychologie nakupování, upsell, cross sell, promo a slevy, storytelling Vhodný pro: Majitelé webu/e-shopu, markeťáci, grafici, vývojáři Co se naučím: Praktický přehled nejčastějších UX chyb na webech a e-shopech, best practice, ukázky a postupy, jak si poradit s komplikovanými problémy.
 3. Uživatelské testování použitelnosti Oblíbené Nastavení cíle a sběr hypotéz, výběr respondentů, rekrutační dotazník, moderované a nemoderované testování, remote testování, příprava zařízení a prototypu, setup pro nahrávání, OBS studio, scénář testování, plánování testovacího dne, vyhodnocení a prezentace Vhodný pro: Všichni kteří chtějí ovládnout tuto metodu nebo se v ní zlepšit Co se naučím: Praktické školení, na kterém si tuto metodu vyzkoušíte a získáte zpětnou vazbu. Budete umět naplánovat, provést i vyhodnotit uživatelské testování
 4. Vizuální principy digitálního/web designu Zařízení a jejich specifika, layout, typografie, barvy, stíny, ikony, Gestalt principy, zarovnání a odsazení, vizuální hierarchie, vzhled nejčastějších komponent v UI designu, okrajové stavy komponent, indikace stavu, systém v designu, lidské oko a vnímání designu, best practice v UI designu Vhodný pro: Začínající designeři a všichni, kteří pracují na UX/UI designu webů nebo aplikací (vhodné i pro programátory) Co se naučím: Získáte komplexní přehled grafických postupů v digitálním prostředí. Budete vědět, co, kdy a jak použít, aby vaše výstupy (UI) byly přehledné a konzistentní.
 5. Figma 1 – základy práce Boardy a framy, základní nástroje a jejich nastavení, vektorové nástroje, fotky a bitmapová grafika, textové nástroje, efekty, jednotky a měřítka, užitečné klávesové zkratky, export assetů, sdílení a komentáře Vhodný pro: Základy pro všechny, kdo chtějí efektivně pracovat s Figmou Co se naučím: Základní ovládání Figmy pro běžnou práci
 6. Figma 2 – pokročilé techniky Tvorba komponent a jejich variant, proměnné, automatizace a responzivita, dynamické rozměry a zalamování, prototypování, způsoby pozicování objektů, knihovna komponent, developerský režim Vhodný pro: Profesionální ovládání Figmy Co se naučím: Pokročilé ovládání Figmy se všemi možnostmi komponent, automatizaci a tvorbu prototypů

Tato školení jsou ihned k dispozici. Po konzultaci s vámi je přizpůsobím na míru, aby školení obsahovalo přesně to, co se chcete naučit.

Co vás naučím

 • Využívat UX design k lepším výsledkům v návrhu i rozvoji webů a aplikací
 • Používat různé metody uživatelského výzkumu a správně si zvolit tu nejvýhodnější
 • Rychleji objevit inovativní nápady, které můžou být pro vaši aplikaci game-changer
 • Bleskově používat Figmu pro každý koncept ve vaší hlavě
 • Přemýšlet nad produktovým designem z pohledu uživatelů i byznysu
 • Zarámovat podstatu problému a řešit to, co je důležité
 • Zmapovat cestu uživatelů v aplikaci, naplánovat postup rozvoje
 • Provést testování použitelnosti a ověřit si funkčnost nápadů a srozumitelnost aplikace
 • Best practice v UX i UI a jak používat vizuální principy pro návrh ergonomického UI
 • Poznat uživatele, jejich potřeby, obavy, touhy
 • Získat i ty informace, o kterých lidé nechtějí moc mluvit
 • Řídit kontinuální proces rozvoje digitáních produktů
 • Získat feedback ke svým návrhům a dávat užitečný feedback ostatním
 • Odprezentovat návrhy vedení a poradit si se změnami v zadání
 • Dát stranou své ego

Jak to probíhá

Školení probíhá obvykle online.

Podle toho, co si vyberete, naplánujeme školení na půlden, celý den nebo na více dní.

 • Obsahuje přednáškové části, praktické cvičení a workshopy ve dvojicích nebo skupině
 • Konzultační den pro 1:1 a feedback na zpracované úkoly
 • Mentoringová setkání po školení vám pomůžou vstřebat znalosti do hloubky

Proč do toho jít

20 let svých znalostí vám předám v několika týdnech. Co jsem se já učil polovinu pracovního života, to vy můžete používat už letos.

Chyby jsou důležité, ale drahé. Musel jsem udělat hodně chyb, ale nechtěl bych je opakovat. Neškolím teoretické postupy. Učím to, co jsem si sám vyzkoušel.

Design = Přemýšlení. Jak dobrý jste designer závisí hlavně na tom, jak dobře umíte přemýšlet. Naučím vás Design Thinking - proces, jak líp přemýšlet.

Dám vám ostré náboje. V designu se často vedou teoretické debaty a dávají neuchopitelné rady. Ukážu vám, že design je především řemeslo.

UX design zlepší váš život. Třeba zjistíte, že díky umění vést kvalitnější rozhovory se zlepší i váš život. Zjistil jsem to i já.

Kolik to stojí

Cena za 1 školící den je 60 000 Kč (+DPH)
Připravím vám firemní školení na míru.

Napište mi → marek@lqd.cz

Odpovědi na časté dotazy

Pro koho je školení vhodné?
Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak líp navrhovat weby, e-shopy a aplikace - marketéři, manažeři, vývojáři, specialisté, grafici i designeři, kteří chtějí rozšířit své znalosti. Odnesete si spoustu informací a postupů, které můžete začít používat v praxi.
Co se na školení naučím?
Líp přemýšlet. Změna myšlení je klíč k efektivitě práce designera. Taky se naučíte pozorovat, nesoudit, prezentovat, vyjednávat a mít z designu radost.
Co všechno budu potřebovat?
Motivaci a čas - to je nejdůležitější. A kromě toho počítač, stabilní internet a sluchátka s mikrofonem.
Kdy bude školení probíhat?
Sejdeme se na Zoomu nebo Google meet pravidelně v nastavené dny dle potřeby; třeba odpoledne po práci na 2 + 2 hodiny (s přestávkou). Je možné školit i o víkendu.
Jak probíhá placení?
Nejdřív spolu sestavíme rozsah a obsah školení. Po odsouhlasení nabídky vám vystavím fakturu. Dražší školení je možné platit i průběžně. Jsem plátce DPH.
Jak probíhá mentoring po školení?
Každý měsíc od skončení školení budeme mít společnou konzultaci (cca 2h, a v případě zájmu i 1:1 konzultaci). Cena školení obsahuje celkem 3 takové odpolední setkání (tj. 6 hodin mentoringu v ceně).

Poptejte firemní školení